Masáž působí na tělesný i duševní stav člověka velmi kladně. Zlepšuje zejména podmínky pro svalovou a kloubní činnost. Rovněž při zotavování po nemoci či úrazu má vhodně zvolená masáž příznivý účinek na organismus.

Masáž působí bezprostředně na povrch těla. Účinkem masérských hmatů dochází k překrvení a tím k začervenání až zarudnutí kůže. Zvyšuje se podstatně výživa kožních buněk a zlepšuje se jejich činnost. Masáží pěstěná pokožka se stává vláčnou, je pružnější a pevnější, a proto nepodléhá tolik tvorbě vrásek. Je také odolnější vůči povětrnostním vlivům, slunci, dešti, mrazu apod. Masáží může být kladně ovlivňována jen zdravá, neporušená kůže.

Intenzivní, pravidelně užívanou masáží je možno do jisté míry ovlivnit ukládání podkožního tuku a tím přispět k jeho odstraňování. Ovšem pouze masáž spojená s pravidelným pohybem a redukční dietou může mít optimální účinky.

Masáž má dobrý vliv i na klouby, zejména na zvyšování nebo udržování jejich pohyblivosti. U lidí s nedostatkem pohybu je kloubní pohyblivost zmenšena. Uplatněním masérských hmatů na pohybově zanedbaném kloubu lze přispět k urychlenému vstřebávání všech přebytečných a odpadových látek, které jsou často příčinami zvýšené únavy, ale i obtíží a bolestí. Masáží se kloub uvolňuje a rozsah kloubní pohyblivosti se zvětšuje. Také v doléčování poúrazových stavů kloubů se stává masáž nezbytným pomocníkem. Urychluje odstranění bolestí a zlepšuje kloubní pohyblivost

Masáž působí na celkové zlepšení krevního a mízního oběhu. Usnadňuje též odtok zplodin, které vznikají ve svalech po tělesné námaze, a tím urychluje odstraňování pocitů únavy. Působením masáže na povrch těla lze příznivě působit i na orgány v hloubce. 


VŽDY JE NUTNÉ KONZULTOVAT ZDRAVOTNÍ STAV ČI JEHO ZMĚNY PŘI OBJEDNÁNÍ PROCEDURY NEBO PŘED SJEDNANÝM TERMÍNEM, ABY BYLO MOŽNÉ ZHODNOTIT VHODNOST APLIKACE PROCEDURY

Velice důležité je vyvarovat se po masáži prochladnutí a větší fyzické zátěži, velmi vhodné je průběžné doplňování tekutin.


Mezi základní překážky ( kontraindikace ) může patřit: 

  • právě probíhající infekční onemocnění
  • potíže týkající se oběhové soustavy
  • horečka
  • nádorové onemocnění
  • ihned po vydatném jídle
  • po nadměrné tělesné námaze
  • při celkovém vyčerpání po těžkém tréninku, závodě ( zde je ideální počkat několik hodin či do druhého dne)

Lymfodrenáž je druh jemné masáže lymfatického systému, který pomáhá zlepšovat tok lymfy ( mízy ) v těle. Jedná se o speciální léčebnou metodu, která podporuje vyplavování odpadních látek a toxinů z těla.

Regenerace je biologický proces, který má za úkol vyrovnat a obnovit přechodný pokles funkčních schopností jednotlivých orgánů a celého organismu. Je velmi pravděpodobné, že masáž patří k nejstarším léčebným prostředkům v historii lidstva. Rovněž od nejstarších dob je známé využití masáže k odstraňování únavy a k celkovému osvěžení.